• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
load more hold SHIFT key to load all load all

TURININGOS LIETUVIŲ KALBOS DIENOS

Neseniai Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos dienos, skirtos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Jas organizavo lituanistės Kristina Ežerskienė ir Sonata Krasauskienė, padedant kolegėms.
Vasario 15 dieną gimnazistai į mokyklą rinkosi be kuprinių. Pirmąją pamoką apie 600 mokinių,  pagiedoję LR himną, dalyvavo Dailyraščio konkurse ,,Rašau Lietuvai“ 2018.  Kiekvienas šio konkurso dalyvis dailiai, stengdamasis nepadaryti klaidų, mėlynu rašaliniu parkeriu perrašė Vinco Kudirkos ,,Tautišką giesmę“. Lietuvių kalbos mokytojos, padedant technologijų mokytojai Marijai Krajinskienei, atidžiai atrinko iš kiekvienos klasės dailius ir originalius darbus ir pakvietė jų autorius į antrąjį etapą, kuriame dalyvavo ir mokytojai.

Kovo 1 dieną 5-8 klasių mokiniams vyko Raštingiausio mokinio konkursas. Mokiniai, geriausiai parašę diktantą, buvo pakviesti dalyvauti rajone. O kitą dieną klasėse visi I-IV klasių gimnazistai ir norintys 5-8 klasių mokiniai, direktorius, kai kurie mokytojai skaitykloje rašė Nacionalinį diktantą.
Kovo 5 dienos pavakarę Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Dailyraščio konkurso parodos atidarymas, Lietuvių kalbos dienų baigiamasis renginys, į kurį susirinko nemažas mokytojų, gimnazistų, jų tėvelių būrys. Jį pradėjo šeštokas Dominykas Vaitiekus, rajoninio skaitovų konkurso laureatas. Mokinys raiškiai perskaitė ištrauką iš knygos ,,Mano didelis mažas aš“. Sveikinimo žodį tarė Telšių r. savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistė Indra Mileškienė. Ji pasidžiaugė, kad visi kalbame gimtąja  kalba, kad prasmingai švenčiame Lietuvos gimtadienį. Vėliau Aistė Mileikienė – pradinių klasių mokytoja, Dailyraščio konkurso „RAŠOM! 2017“ finalininkė – pasidalijo įspūdžiais ir patirtimi, kaip Vilniuje per 45 minutes iš 36 dalyvių geriausiai parašė tekstą ir laimėjo pirmąją vietą. Po to organizatorė Kristina Ežerskienė trumpai pristatė skaitykloje eksponuojamus dailyraščio darbus, apdovanojo geriausių darbų autorius. Ji nuoširdžiai padėkojo gimnazijos kapelionui kun. Pranciškui Ky, kuris mūsų tautos himną išvertė į vietnamiečių kalbą, netgi užrašė natas, ir Manzo Piercarlo, istorijos mokytojui, už originaliai parašytą tekstą. Tąkart apdovanoti ir raštingiausi gimnazijos mokiniai. Pabaigoje skambėjo Pierkarlo lietuvių bei italų kalbomis atliekamos dainos.