Susitikimas su knygos „Laimė yra lapė“ kūrėjomis

Gegužės 29 d. 2b klasės  mokiniai su mokytoja R. Kasparavičiene  lankėsi Telšių  Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje, kur vyko  knygos „Laimė yra lapė“ pristatymas. Kas yra laimė?
Vieniems ji – namai, draugai, piešimas. O ar gali laimė būti lapė? Pasirodo, gali. Tai patvirtino rašytoja Evelina Daciūtė ir dailininkė Aušra Kiudulaitė. Autorės  vertė knygos  puslapį po puslapio ir rodė vaikams  subtilius piešinius, atskleidžiančius jautriai nuotaikingą, šviesiai oranžinę berniuko ir lapės draugystės istoriją, kurioje yra ir praradimo liūdesio, ir atradimo džiaugsmo. Na ir, žinoma, laimės. Tačiau labiausiai stebino laimės įvardijimai: lapė, apvalus oranžinis apelsinas, morkų pyragas, auksinė žuvelė, šermukšniai rudenį, mamos puodai, tėčio malūnsparnis, krepšinio kamuolys... Taip daiktiškai konkrečiai mąsto ir kalba vaikai.

„Man laimė yra rašyti, būti su šeima, susitikti su vaikais bibliotekose, atrasti idėjų naujiems darbams“, – sakė knygos vaikams autorė. O lapių liaudies išmintis byloja: „Laimė yra snaigės lengvumo... O tai, kas svarbiausia, akimis nematoma“.
Susitikimo pabaigoje   autorės mažųjų skaitytojų pasiteiravo, kas gi jiems yra laimė. Paaiškėjo, jog tai labai subjektyvus dalykas, kiekvienam ji vis kitokia: krepšinis, pinigai, šeima, kačiukas, pasaulis...
 Išėjus iš pastato, kuriame įsikūrusi Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka ir Kultūros centras,
suskambėjo kariliono varpeliai. Jie  mus trumpam sustabdė, tarsi kviesdami užeiti į šv. Antano Paduviečio Katedrą. Apsilankę joje  meldėme gerąjį Dievą laimingų vasaros atostogų ir laimės visiems.