3a klasėje pamokos kitaip!

3a klasės mokiniai su mokytoja Kristina Būtiene dėl užsitęsusių remontų šiuos mokslo metus pradėjo kitaip - išvykomis, edukacinėmis pamokomis, sveikatingumo žygiais.
     Rugsėjo 5 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje trečiokus pasitiko... piratė ir  „pagrobė“ pusę klasės. Vaikai, norėdami išvaduoti klasės draugus,  įvairiose bibliotekos erdvėse turėjo įveikti visokias praktines užduotis, ieškoti paslėptų raštelių, užuominų,  siųsti atsakymus pagrobėjams sms žinutėmis... Viskas baigėsi laimingai.  Draugai buvo surasti! Už nuotaikingą, prasmingą, įdomią ir išradingą popietę trečiokai ir jų mokytoja  dėkoja bibliotekos direktoriaus pavaduotojai Vidai Urnikienei ir jos suburtai bibliotekininkių komandai:  Auksei  Valackonienei, Nijolei Krajinienei, Jurgitai Dubinskienei, Zitai Čioladienei,  Monikai Lukoševicienei,  Rimai Kleibienei ir kt.

Rugsėjo 6 dieną trečios klasės mokiniai išsiruošė į sveikatingumo žygį per 7 Telšių kalvas. Pirmiausia aplankė Insulos kalvą, vėliau užkopė ant Malūno kalvos, už mirusiuosius pasimeldė ant Bobės kalvos,  atsivėrusia miesto panorama grožėjosi ant Vilniaus kalvos, treniravosi ir žaidimus žaidė ant Zakso kalvos. Per dieną nueita 7,5 kilometro. Virš 10000 žingsnių! Mokiniai  ir pasportavo, ir  aplankė penkias kalvas. Likusias –Žaliąją ir Kiaulės (Kalėjimo)   –aplankė kitą, rugsėjo 7 dieną, kuomet pėsčiomis kulniavo į Telšių Žemaitijos Kaimo muziejų. Ten pasitiko  vyr. muziejininkė Salomėja Udovičienė, kuri autentiškoje aplinkoje – neturtingo valstiečio sodyboje - supažindino mokinius  su tuometine aplinka, papasakojo apie  socialinę piemenuko padėtį, piemenuko vargus,  darbą, gyvenimo sąlygas. Kad  mokiniai geriau įsijaustų į samdinio dalią, juos aprengė naminės drobės rūbais. Vaikai pavaikščiojo avėdami klumpes, naščiais nešė kibirus, išbandė botagėlį.  Smagiausia buvo žaisti senojo kaimo žaidimus- vežioti draugus su karučiais, lenktyniauti su mediniais žirgeliais. Kol jie linksminosi, lauže spėjo iškepti „piemenuko kugelis“ – bulvės. Pasistiprinę ir šiek tiek pailsėję trečiokai dar  apžiūrėjo  muziejaus ekspozicijas. Visi grįžo  pilni įspūdžių ir geros nuotaikos!